Solaris Dijital Konvektör Isıtıcı

Ortam Sıcaklığı Göstergesi

Isıtıcının ekranında ortam sıcaklığını görebilirsiniz.

Zamanlayıcının Programlanması

Otomatik Açılma / Otomatik Kapanma

Otomatik Açılma kırksekiz (48) saatlik bir süreyi kapsar. Programlanan hafıza 48 saatin üzerine çıkamaz, daha fazla arttırılır ise gösterge sıfırlanır.

Cihazın çalışırken ne kadar süre sonra otomatik olarak kapanacağını ayarlayan bir özelliktir. Cihazın kapanma gecikme süresi en fazla 8 saattir.

Güç Tüketimi Göstergesi

Ekranın altında bulunan dört adet LED'e bakarak ısıtıcınızın tam güçte çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz.

Konvektör ısıtıcılar ambalajında bulunan plastik ayaklar ile dilediğiniz her yerde ayaklı olarak, isterseniz de opsiyonel olarak sunulan duvar askı aparatları ile duvara sabitleyerek kullanılabilir.

Model seçim tablosunda, dış ortam sıcaklığı 8-10 derece alınmıştır. Isı gereksinimi dış alanın sıcaklık derecesine, odanın ısı yalıtımına, kapı açma/kapama sayısı gibi faktörlere bağlıdır. Tablodaki değerler ortalama şartlar için geçerlidir bu sebeple ısıtıcının gücünü hesaplarken belirtilen faktörler dikkate alınmalıdır.

1000, 2000 ve 2500 wattlık alternatifleri bulunan Solaris Konvektör Isıtıcıların tüm modelleri; şık tasarım, güçlü ısıtma avantajının yanısıra ister portatif ister sabit olarak kullanma imkanı veren tüm aparatları dahil olarak satılmaktadır.

Elektrikli Konvektör Isıtıcıların ön kapak ve gövdesi soğuk şekil vermeye uygun sacdan üretilmiştir. Cihaz, içerisine yerleştirilen rezistans üzerindeki kanatçıklarla ısınma sağlar. Gövdenin alt eteğinde bulunan kanallardan giren soğuk hava rezistansın ısınan kanatları arasından geçerek ön kapak üzerindeki hava kanallarından sıcak hava olarak dışarı çıkar. Bu şekilde dolaşan hava doğal bir ısı taşınımı yaparak bulunduğu ortamı ısıtır.

Isıtıcılarda kullanılan boya içerisinde insan sağlığına zararlı hiçbir kimyasal madde bulunmamaktadır.

Solaris Elektrikli Konvektör Isıtıcılar

Tip

Dijital Elektrikli

Konvektör Isıtıcı

KIP4550E10

KIP4570E20

KIP4570E25

Yükseklik mm

450

450

450

Uzunluk mm

500

700

700

Derinlik mm

80

80

80

Ağırlık kg

4,6

5,8

5,8

Elektrik Gücü W

910-1085

1825-2150

2300-2700

Gerilim V

220-240

220-240

220-240

Akım A

4,3

8,7

10,9

Frekans Hz

50-60

50-60

50-60

Elektronik Oda Sıcaklık Kontrolü

Standart

Standart

Standart

Açma / Kapama Anahtarı

Standart

Standart

Standart

Kablo Boyu m

1.5

1.5

1.5

Koruma Sınıfı

I

I

I

Aşırı Sıcaklık Koruma Termostatı

Standart

Standart

Standart

Mekanik Termostat Kontrolü

-

-

-

Güç Sarfiyat Göstergesi

Standart

Standart

Standart

Ortam Sıcaklığı Göstergesi

Standart

Standart

Standart

Günlük Programlama

Standart

Standart

Standart

Haftalık Programlama

-

-

-

Akıllı Başlama (Adaptive Start)

-

-

-

Enerji Tüketim Takibi

-

-

-

Plastik Ayaklar

Standart

Standart

Standart

Duvar Askı Aparatları

Opsiyonel

Opsiyonel

Opsiyonel

Renk

Beyaz

Beyaz

Beyaz

 

Standart

:

TS EN 60335-2-30:2009 - TS EN 60335-1:2012

Malzeme Yapısı

:

Soğuk Haddelenmiş Sac Gövde: 0.80 mm, Çerçeve: 1.00 mm.

Yüzey İşlemi

:

Radyatörünüz modern tesislerimizde el değmeden ısıya dayanıklı elektrostatik toz boya ile kaplanarak 200°C de fırınlanmıştır.

Renk

:

RAL9016 (Standart)

Isıtıcı Grubu

:

Krom/Nikel Rezistans ve konvektörler

Kalite Belgeleri

:

CE, ECODESIGN, TS EN ISO 9001:2015

Yükseklik

:

450 mm

Uzunluk

:

500-700 mm

Güvenlik​

:

Fonksiyonel test, topraklama, elektrik dayanım, kaçak akım testlerinden geçirilmektedir.

Garanti

:

2 Yıl

Dijital Elektrikli Konvektör Isıtıcı

Fişi topraklı prize takınız. Cihazın sağ yan kenarında olan Besleme Anahtarı’nı (şekil 1'e bakınız) açık (cihazın besleme anahtarı "I" şeklinde olacak) konuma getiriniz. Cihazınızın Açma/Kapama Düğmesi'ne  kısa bir süre basınız. Cihazınız açılacaktır. Cihaz açıldığı esnada Kontrol Paneli’nde ortam sıcaklığını göreceksiniz. Sıcaklığı arttırmak ya da azaltmak istediğinizde kontrol panelindeki ilgili düğmeye (arttırmak için  azaltmak için  tuşu) istediğiniz dereceye gelene kadar basılı tutunuz.

Zamanlayıcının Programlanması / Otomatik Açılma 

Programlama kırksekiz (48) saatlik bir süreyi kapsar. Programlanan hafıza 48 saatin üzerine çıkamaz, daha fazla arttırılır ise gösterge sıfırlanır. 1. Öncelikle cihazın fişe takılı ve besleme anahtarının (Şekil 1’e bakınız) açık (Cihazınızın besleme anahtarı I konumunda olacaktır) fakat açma-kapama düğmesinin  kapalı konumda olması gerekir.

2. Açma-kapama düğmesine basmadan zaman ayar düğmesine basılır. Cihazın kaç saat sonra otomatik olarak çalışmaya başlaması isteniyorsa o rakam ekranda görününceye kadar düğmeye basılı tutulur.

3. Ayarlama bittiğinde gösterge panelinde uyarı ışığı görünecek ve bu ışık cihaz çalışmaya başlayıncaya kadar yanacaktır. Cihaz, ayarladığınız süre bitiminde otomatik olarak açılacak ve ortamı ısıtmaya başlayacaktır.

Not: Kullanıcı tarafından hatalı süre ayarı yapıldığı takdirde cihaz açma-kapama düğmesinden  tekrar açılıp kapatılarak yeniden ayarlama yapılabilir.

 

Zamanlayıcının Programlanması / Otomatik Kapanma

Cihazın çalışırken ne kadar süre sonra otomatik olarak kapanacağınıayarlayan bir özelliktir. Cihazın kapanma gecikme süresi en fazla 8 saattir.

1. Cihaz çalışırken kaç saat sonra kapanması isteniyorsa o rakam gösterge panelinde görününceye kadar zaman ayar düğmesine    basılı tutulur.         

2. Ayarlama bittiğinde kapanma gecikmesi uyarı ışığı gösterge panelinde yanmaya başlayacaktır. Cihaz kapanıncaya kadar bu ışık yanmaya devam edecek ve gösterge panelinde görünen rakam (saat) kadar sonra da cihaz otomatik olarak kapanacaktır.

Not: Kullanıcı tarafından hatalı süre ayarı yapıldığı takdirde cihaz açma-kapama düğmesinden  kapatılıp tekrar açılarak yeniden ayarlama yapılabilir.

Tuş Kilidi (Çocuk Kilidi)

Cihazınız çalışırken tuş kilidi düğmesine  bir süre (yaklaşık 3-4 saniye) basılı tuttuğunuzda kontrol panelindeki ekranda “LO” yazısı görünür. Cihazın düğmelerine bu ayardan sonra basıldığında kontrol panelindeki düğmelerin çalışmadığı görülecektir. Kontrol paneli düğmelerinin tekrar çalışması için tuş kilidi düğmesine  kısa bir süre (3-4 saniye) basılır ve ekranda “UL” yazısı görünür. Bu yazının görünmesiyle düğmeler genel kullanıma açılmış olur.

Cihazın Kapatılması

Açma kapama düğmesine  parmağınızı üzerinden çekmeden 3-4 saniye basarsanız cihaz kapanır. Ayrıca besleme anahtarından da cihaz kapatılabilir. Cihaz çalışırken, kablosunun fişten çekilerek veya direkt besleme anahtarı “0“ konumuna getirilerek kapatılması ürüne zarar verebilir. Bu şekilde kapatılmamasına dikkat edilmelidir. Öncelikle kontrol panelindeki açma-kapama tuşundan veya kumanda ile cihaz kapatıldıktan sonra besleme anahtarı kapatılmalı veya cihazın fişi çekilmelidir.

Not: Programlanmış bir cihazda elektrik kesintisi yaşandığında cihaz programı hafızasında tutar ve elektrik gelmesi durumunda programı çalıştırarak kaldığı yerden devam eder. Bu programın devam ettirilmemesi istenirse cihazın besleme anahtarı kapatılmalıdır.

Garanti

1. Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır.


2. Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garanti kapsamındadır.


3. Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. Malın arızasının 15 gün içerisinde giderilememesi halinde imalatçı imalatçı-üretici veya ithalatçı malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.


4. Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.


5. Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın;
- Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,
- Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,
- Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla satıcısı, bayii, acentesi temsilciliği ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamiri mümkün bulunmadığının belirlenmesi, durumlarında tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranda bedel indirimi talep edebilir.


6. Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.


7. Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurulabilir.

 

TS EN 60335-2-30: 2011 A11: 2012

Müşteri Destek Hattı 444 5 427

Footer
Hakkımızda

1976’dan bu yana konforlu ve daha akıllı ısıtma çözümleri sunmak için çalışıyoruz.