Sık Sorulan Sorular

Kullanım önceliklerinizi belirleyip en uygun olan cihazı tercih edebilirsiniz. Cihazınızı seçerken kullanılacağı alanın büyüklüğü ve ısınma konusundaki tercihlerinize göre en uygun olan ısıtıcıyı tercih etmelisiniz. Yani ısıtıcıyı hangi saatlerde, ne amaçla (ani ısınma/sürekli ısınma), ne sıklıkta, nasıl (destek/ana ısınma) ve ne büyüklükte bir ortamda (tekli/çoklu kullanıcı) kullanacağınız gibi...

İvigo konvektör ısıtıcılar 3 ayrı modeldir. Manuel, Dijital ve Profesyonel. Modeller arasındaki farklılıklara gelince; manuel konvektörlerde, manuel termostat bulunur, kullanımı basittir fakat ortam sıcaklığını ayarlanan dereceye getirme ve o derecede tutma konusunda dijital ısıtıcılar kadar hassas değillerdir. Enerji tüketimi de bu nedenle dijital cihazlara göre daha yüksek olur. Dijital konvektörler, otomatik açılma ve kapanmaya ayarlanabilir, tuş kilidi ve oda sıcaklığını sürekli olarak ölçümleyen hassas bir termostatı vardır. Oda sıcaklığını gösteren ve ayarları yapmanızı sağlayacak bir ekranı da bulunur. Enerji tüketiminde sürekli enerji çekişi yapan diğer elektrikli ısıtıcılara göre %30 oranında enerji tasarrufu sağlarlar. Konvektör ısıtıcılarımız arasında "Profesyonel Model" ise en yeni modelimizdir. Bu cihazda kullanıcı konforunu arttırmaya ve enerji tasarrufunu en üst düzeyde tutmaya yönelik ilave özellikler bulunmaktadır. Cihaz hafta içi ve hafta sonu için istenilen saatlerde, istenilen sıcaklıklara ayarlanabilmektedir. Hareket sensörü, enerji tüketim takibi, donma önleme, açık pencere algılama, akıllı başlama gibi ekstra kullanıcı dostu özellikleri vardır. Profesyonel cihaz istenirse normal bir dijital konvektör gibi de kullanılabilmektedir. 

Ayrıca 2500 watt gücünde fanlı ısıtıcımız vardır. Fanından dolayı 50 db ses yapan bir cihazdır. Bu nedenle özellikle gece kullanımında rahatsızlık verebileceği bilinerek buna uygun olacak alanlarda özellikle cam balkonlarda kullanımını önermekteyiz. Fanlı cihazın da manuel ve dijital modeli vardır.

Eğer ortamı ısıtmanın mümkün olmadığı bir durumda güvenli ve ekonomik bir ısıtıcı ihtiyacı varsa bu durumda da, kişisel ısınma ve konfor sağlayan fanlı veya fansız ayak ısıtıcıları tercih edilebilir.

Banyoda hem ısıtma hem de kurutma amaçlı bir ısıtıcı için ise dijital veya kapanmaya programlanabilen profesyonel model havlu ısıtıcılardan biri tercihe edilebilir.

Web sitelerimizdeki (ivigo.com/mastas.com) yetkili satıcılar sekmesinden, size en yakın satış noktasını tespit ederek satın alabilirsiniz. Yine web sitelerimizdeki alışveriş linkine https://www.pttavm.com/magaza/ivigoonline tıklayarak da alışveriş yapabilirsiniz. Bunun dışında cihazlarımız, internette pek çok satış sitesinde de satılmaktadır. 

Özellikle belirtmek isteriz ki ürünlerimiz ortalama sıcaklık değerlerinde, 1 saatte, ürün watt kapasitesinin yaklaşık yarısı kadar enerji tüketmektedir. Örneğin 2000 wattlık bir ürünün 1 saatte ortalama 1 kw elektrik tüketmesi gibi. (Bilgi: Ivigo dijital ve profesyonel konvektörler, ortamı istenilen sıcaklığa ulaştırma ve o sıcaklıkta tutma prensibiyle çalışırlar. Cihaz ortam sıcaklığını sürekli olarak ölçümler, ortam ayarlanan sıcaklığa ulaştığında, enerji çekişini durdurur, sıcaklık düştüğünde tekrar devreye girer. Ortam sıcaklığını kaç dereceye ayarladığınız, ortamdaki ısı kaybı ve dış ortam sıcaklığının kaç derece olduğuna bağlı olarak cihazın enerji tüketimi değişiklik gösterir.)

Öncelikle her cihazın elbette aynı sınıfta ürünlerle kıyaslanması gerektiğini belirtelim.
Konvektör ısıtıcı ortamı üflemeden ısıtacağı için sessiz çalışır, havayı kurutmadığı için de gece kullanımında dahi sağlıklı ve rahat bir ortam sunar. Göz, boğaz kuruluğu vb. sorunlar yaratmaz. İster sabit, ister ayaklı kullanıldığından, kullanım yeri kolayca değiştirilebilir, ihtiyaç duyulan alanda kullanılabilir. Ayrıca yılda bir kez elektrik süpürgesiyle cihaz gövdesinin üst kısmında yer alan kanalları süpürmek bakım için yeterli olur. Cihazı fişini takıp istediğiniz alanda kullanır, dilediğiniz alanda duvara sabitleyebilirsiniz. Djital veya 2020 yıında satışa sunulan profesyonel konvektör model, günlük veya haftalık şekilde programlanarak, konforlu bir kullanım sağlar. Burada kısaca konvektör ısıtıcının avantajlarını özetlemeye çalıştık. Siz ısıtıcıyı nasıl bir ortamda, ne amaçla ve hangi önceliklerle kullanacağınıza göre bir tercihte bulunmalısınız. Konvektör ısıtıcı kapalı ortamda en sağlıklı, en tasarruflu ve en konforlu ısınmayı sağlamak amacıyla ve sadece ısınma amaçlı üretilmektedir. Klimaya kıyasla konvektör ısıtıcının maliyeti düşüktür, taşınma durumlarında sorun yaratmaz. Bu noktada klimanın avantajı ise yaz döneminde de serinleme amacıyla da kullanılabilmesidir.

 

Aşağıdaki kullanım videosunda, 2:31 ile 3:57 arasında cihazın otomatik açılmaya nasıl programlanacağı anlatılmaktadır. 3:58 ile 4:47 arasında da otomatik kapanmaya nasıl programlanacağı anlatılmaktadır.

Isıtıcılar için metrekare (m2) başına ortalama 100 Watt değerini esas almanızı öneriyoruz (örneğin; 12 m²'lik bir yatak odası için 1000 W gücünde bir cihaz yeterli olacaktır). Ancak binanın yalıtımı iyi değilse, bu değer yeterli olmayabilir. Ya da yalıtımı çok iyi yapılmış yeni yapılarda bu değer 60 W/m²'ye kadar inebilir (binanın yalıtım kalitesi ve mimari hesaplamaların yapıldığını dikkate alarak) Değişik watt’lardaki ısıtıcı seçenekleri için sitemizdeki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Isıtıcı seçiminde dikkate alınması gereken kişisel kullanım tercihleri ve kullanılacağı alana yönelik diğer detayların önemli olacağı da unutulmamalı. Odanın büyüklüğü, izolasyonu, kapı açıp kapama sıklığı, tercih edilen sıcaklık derecesi gibi mekana ve kişisel kullanıma yönelik detayları ve size aşağıda iletilen konvektör seçim tablosunu değerlendirerek karar verebilirsiniz.

Oda Alanı(m2) Tavsiye Edilen Isıtıcı Gücü(Watt)
3 - 6 500 
6 - 12 750
8 - 16 1000
9 - 17 1500
12 - 24 2000
14 - 28 2500

 

Tabloda dış ortam sıcaklığı 8-10 derece olarak alınmıştır. Isı gereksinimi, dış alanın sıcaklık derecesine, odanın ısı yalıtımına, kapı açma/kapama sayısı, kişisel kullanım tercihleri gibi faktörlere bağlıdır. Konvektör Model Seçimi Tablosu’ndaki değerler ortalama şartlar için geçerlidir. Bu sebeple ısıtıcının gücüne karar verirken belirtilen tüm faktörler dikkate alınmalıdır.

1. Isıtıcılar birden fazla ürünle birlikte aynı prize bağlı olarak kullanılmamalı. 
2. Isıtıcıların ara kablo ile kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. 
3. Isıtıcıyı prize taktıktan sonra öncelikle fiş ve priz bölgesinde aşırı bir ısınma olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aşırı ısınma veya koku olması prizin yuvalarında boşluk olduğunu gösterir. Bu durumda gerekli kontroller yapılmalıdır. Böyle bir durumda aynı prizde başka bir ürünün kullanımında da benzer riskle karşılaşılacaktır. Güvenlik açısından öncelikle prizin değiştirilmesi gerekir. 
4. Isıtıcı kablolarımızda bakır oksitlenmesini önlemek amacıyla kalay kaplama teknolojisi kullanılmaktadır.

 

İvigo Konvektör fanlı olmadığı için hava üflememektedir. Cihaz gövdesinin alt eteğinde bulunan kanallardan giren soğuk hava rezistansın ısınan kanatları arasından geçerek ön kapak üzerindeki hava kanallarından sıcak hava olarak dışarı çıkar. Bu şekilde dolaşan hava, doğal bir ısı taşınımı yaparak bulunduğu ortamı ısıtır. Bu nedenle hava kuruluğu yapmaz. Klimalar ve fanlı ısıtıcılara göre en büyük farkı budur. Göz ve boğaz kuruluğu yapmaz, tozları yakmayacak şekilde üretilmiştir ve alerjik problemleri tetikleyecek riskleri barındırmaz. Bu özelliği nedeniyle bebek odaları için dahi güvenle kullanılabilen bir ısıtıcıdır.

Manuel ile dijital konvektör arasında bu konudaki fark; dijital cihazın ortam sıcaklığını ayarlamayı otomatik olarak ve çok daha hassas yapabilmesidir. Manuel termostatlı cihazda ortam sıcaklığı 1 ile 5 arasındaki kademelerden biri tercih edilerek yapılırken, dijital cihazda ortamda olmasını istediğiniz sıcaklık derecesini doğrudan belirleme ve ayarlama şansı vardır. Burada asıl önemli fark enerji tüketiminde olacaktır. Dijital cihaz, ortam ayarlanılan sıcaklığa yaklaştığında bunu ölçümleyerek, enerji tüketimini otomatik olarak en ideal şekilde azaltacak ve bu değere ulaştığında durduracağından, manuel termostatlı bir cihaza göre enerji tasarrufu sağlar. Dijital cihaz ortam sıcaklığını sürekli ölçümler ve olası ısı değişimlerinde otomatik olarak devreye girip çıkar. Manuel cihaz ortam sıcaklığını ölçümlemediği, devreye girip çıkmayı ve enerji tüketimini azaltmayı manuel termostatla yapacağından, bu ayarlamayı dijital cihaz kadar hassas yapamaz. Bu da enerji tasarrufu konusunda dijital cihazın kullanıcıya avantaj sağlaması anlamına gelir.

Çalışma süresi olarak bir sınırlama söz konusu değildir. Ayak ısıtıcılarımızı çalışanlarımız son 3 yıldır mesai süresince kullanmaktalar. Minimum 8 saat süresince kullanılıyorlar. Turbo modundayken veya siz ayaklarınızı üzerinden çekmediğiniz sürece kesintisiz çalışır. Ayaklarınız üzerindeyken kumandası ile veya doğrudan cihaz üzerinden ayarlama yapılması mümkündür. Ayaklarınız üzerinde olduğu sürece çalışmaya devam eder. Ayaklarınızı üzerinden kaldırdığınızda, gereksiz enerji sarfiyatını engellemek için öncelikle bekleme moduna geçer ve yine belli bir süre sonra halen üzerine basılmadığında kendisini kapatır. Üzerine tekrar ayaklarınızı koyduğunuzda çalışmaya devam eder. Akıllı bir ayak ısıtıcı olduğu için kullanılmadığı ya da kapatmanın unutulduğu durumlarda gereksiz enerji sarfiyatını engeller, cihazın tek başına çalışır vaziyette kalma ihtimalini ve olası riskleri ortadan kaldırır.

Konvektör cihazlarımız sadece ısıtma yapmaktadır.

Topraklı priz kullanılmasının önerilmesi kullanıcıları koruma amaçlı bir uyarıdır. Priz, elektrik enerjisiyle çalışan ve cihazları elektrik şebekesine irtibatlandırmak amacıyla kullanılan gereçtir. Birçok çeşidi vardır. Genelde evlerde topraklı priz kullanılır. Topraklı prizlerin faz ve nötr haricinde bir de toprak ucu vardır. Toprak ucunun şebekeyle bir irtibatı yoktur. Toprağa gömülmüş bir elektrota iletken vasıtasıyla irtibatlandırılmıştır. Topraklama: Elektrikli cihazların herhangi bir elektrik kaçağı tehlikesine karşı gövdelerinin bir iletkenle toprağa gömülü vaziyetteki "topraklama" sistemine bağlanması yöntemidir. Böylece cihazda olabilecek elektrik kaçakları durumunda, elektrik akımı bizim üzerimizden değil, direnci daha az olan toprak hattı üzerinden geçer ve çarpılma tehlikesi ortadan kalkmış olur.

Tuş kilidi (çocuk kilidi) düğmesine ekranda "UL" yazısı görünene dek, 5-6 sn kadar basılı tutun

Cihazın gövdesi ciddi yaralanmalara sebep verecek ölçüde ısınmamaktadır. Doğrudan ve uzun süreli temastan elbette kaçınmak gerekir fakat olası temas durumlarında ciddi yaralanmalara sebep vermeyecek şekilde üretilmiştir.

Kullanılabilirler fakat cam balkonlar için özellikle tavsiye ettiğimiz cihazımız fanlı ısıtıcımızdır. Dijital konvektör ile aynı avantajlı özelliklere sahiptir ve fanı sayesinde daha hızlı bir ısınma çözümü sunar. Böylece ortam ayarladığınız sıcaklığa daha hızlı ulaşır. İlettiğimiz linkteki videodan fanlı ısıtıcıyı inceleyebilirsiniz 

Konvektör ısıtıcılar fansız ve sessizdir, doğal çalışması bu şekildedir. Ayrıca fanlı ısıtıcımız bulunmaktadır, bu cihazımızı 50db sesşn rahatsız etmeyeceği ortamlar ve özellikle cam balkonlar için tavsiye ediyoruz.

"PE" yani "Plug Error" aşırı ısınmış fiş uyarısı anlamındadır. Prizde sorun olabilir veya cihazın takıldığı priz dar ve hava almayan bir köşede olabilir. Lütfen gerekli kontrolleri yapın ve sorun giderildikten sonra cihazı kullanmaya devam edin. 

Daha fazla bilgi için aşağıdaki dijital ve porfesyonel konvektörlerimize ait ekran uyarı ve hata kodları videolarını inceleyebilirsiniz.

IVIGO Dijital Konvektör Isıtıcım Hata Kodu Veriyor

IVIGO Dijital Konvektör Isıtıcımın Ekranındaki Yazılar Ne Anlatıyor?

IVIGO Profesyonel Konvektör Isıtıcım Hata Kodu Veriyor

IVIGO/VIGO Profesyonel Konvektör Isıtıcımın Ekranındaki Yazılar Ne Anlatıyor?

 

Hayır, cihaz fansız olarak çalışmıyor.

Fanlı ve fansız olarak 2 ayrı model var. Her ikisi de kullanılabilir ama evde oturarak ayaklarınızı üzerine koyacağınızı düşünürsek turbo fanlı ısıtıcı daha uygun olacaktır. Eğimli bir yüzeyi ve fanı olduğundan hızlı ve konforlu bir ısınma sağlar. Cihazlar ebat olarak piyasadaki muadillerine göre oldukça büyüktür. Isıtma kapasiteleri de aynı şekilde fazladır. Ayakkabı ve botla kullanıma uygun üretilmişlerdir. Çıplak ayak ve çorapla kullanılmalarını tavsiye etmiyoruz. Cihaz evde, ev ayakkabısı veya terliği ile kullanılmalıdır. Her iki cihazın da üst yüzeyleri sensörlüdür yani dokunmaya duyarlıdır. Bu özellik, gereksiz enerji tüketimini engellemektedir. Cihaz, ayağınızı üzerine koyduğunuzda çalışmaya başlar ve üzerine baskı uygulanmadığında bir süre beklemeye geçerek enerji tüketimini öncelikle minimize ederek bekler, hala temas olmadığında ise otomatik olarak kapanır. Isınmaya tekrar ihtiyaç duyduğunuzda ayağınızı üzerine koymanız yeterli olur. 

IVIGO Fanlı Ayak Isıtıcı, Ayaklarınızı Isıtıcınızın Üzerine Koyun ve Gerisini Ona Bırakın

Isıtılacak alanın uygun bir yalıtıma sahip olması, ısıtma işlevinin daha hızlı ve konforlu olmasını sağlayacaktır. Dış ortam sıcaklığının çok düşük olduğu bölgelerde ürünü, kullanılacağı alana göre tavsiye edilenden bir üst güçte tercih etmek veya birden fazla ürün kullanmak en iyi sonucun alınmasını sağlayacaktır.

Elektrikli Panel Konvektörün bağlantı kablosunun zorlanıp gerilmemesi için prize olan uzaklığı doğru tespit edilmelidir. Bunun için uygun yer tespiti yapıldıktan sonra montaj için gerekli delik merkezleri ölçülere göre işaretlenir. Markalama için askı kancaları duvara dayatılır ve üzerindeki oval delik boşluklarından panel konvektör yerden (tercihen) en az 100 mm yukarıda olacak şekilde vidalanacak deliklerin yeri kalemle işaretlenir. Cihazın verimli çalışabilmesi için alt, üst ve yan taraflardaki resimdeki asgari ölçülere dikkat edilmelidir.

İvigo konvektörlerin ve havlu ısıtıcıların 3 yıl garantisi vardır. Diğer elektrikli ürünlerin garantisi 2 yıldır. Uzun süredir satışta olan bir markadır ve elbette üretici olarak asla arzu etmediğimiz münferit olaylar her marka ve ürün için zaman zaman geçerli olabilmektedir. Bu durumlarda tüketiciyi mağdur etmemek için ürün garantisi, müşteri destek, teknik destek ve merkezi servis hizmetlerimiz vardır. Garanti süresi içinde veya sonrasında cihazla alakalı teknik destek ihtiyacınız olduğu durumlarda veya cihazın kullanımına yönelik aklınıza takılan her türlü soru için talebiniz için 444 5 427'den satış bölümümüz ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Isıtıcınızın ani soğuma ve ısınma durumlarında meydana gelebilir. Isıtıcıyı oluşturan dış gövde sacları veya rezistans üzerindeki alüminyum kanatçıklar ısınıp genleşir ya da soğuma evresinde de daralma sonucu bu ses ortaya çıkar. Doğal bir olaydır merak edilecek bir durum değildir.

Elektrikli ısıtıcılarımız hiç bakım gerektirmeden yıllarca hizmet verebilecek şekilde üretilmişlerdir. Temizlik için çözücü – çizici sıvı ve toz deterjanları kesinlikle kullanmayınız. Yumuşak ve nemli bir bez ile siliniz. Cihazda herhangi bir problem olduğunu düşünüyorsanız müşteri danışma hattına başvurunuz.(Not: Tüm bakım ve temizlik çalışmalarında cihaz kapatılmalı, şebeke kablosu prizden çekilmelidir.)

1’den 5’e kadar derecelendirme ısıtma seviyesini gösterir ve sıcaklığın ayarlanması için kullanılır. Sıcaklık, ısıtıcının konumlandırıldığı yere (soğuk veya sıcak duvar), rezistansa ulaşan hava akımına göre değişiklik gösterebilir.

Isıtıcınızın gücünün odanızın büyüklüğüne uygun olduğunu kontrol edin. Isıtıcıların gücünü nasıl seçerim?” bölümüne bakınız.

• Isıtıcıya gelen voltajı ölçün (Isıtıcılarımız için hesaplanan voltaj = 230 V)
• Sıcaklık ayarını yükseltin.

• Display çalışmıyor
• Güç kablosu çalışmıyor veya temassızlık var
• Enerji anahtarı çalışmıyor
• Display’deki gösterge seviyesi doğru göstermiyor
• Display üzerindeki butonlar çalışmıyor

En kısa zamanda servis hizmeti için başvurunuz!

Manuel Panel Konvektör Elektrik Devre Şeması

Dijital Panel Konvektör Elektrik Devre Şeması

Profesyonel Panel Konvektör Elektrik Devre Şeması

 

Konvektör ısıtıcılar ambalajında bulunan plastik ayaklar ile dilediğiniz her yerde ayaklı olarak, isterseniz de opsiyonel olarak sunulan duvar askı aparatları ile duvara sabitleyerek kullanılabilir. Isıtıcınız ister duvarda ister ayaklı olarak dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. 

Duvara monte etmek için:

1. Ambalaj kutusunu açarak konvektörünüzü koruyucu naylonu ile birlikte kutudan çıkarınız. Koruyucu naylonu cihaza zarar vermeden alınız ve cihaz üzerine takılı bulunan askı kancalarının yaylarını esneterek çıkarınız.

2. Elektrikli Panel Konvektörün bağlantı kablosunun zorlanıp gerilmemesi için prize olan uzaklığı doğru tespit edilmelidir. Bunun için uygun yer tespiti yapıldıktan sonra montaj için gerekli delik merkezleri işaretlenir. Bu işlem için kutudan çıkan askı kancaları şablon olarak kullanılabilir. Markalama için askı kancaları duvara dayatılır ve üzerindeki oval delik boşluklarından panel konvektör yerden (tercihen) en az 100 mm yukarıda olacak şekilde vidalanarak deliklerin yeri kalemle işaretlenir. Cihazın verimli çalışabilmesi için alt, üst ve yan taraflardaki asgari ölçülere dikkat edilmelidir.

3.  İşaretlemeler yapıldıktan sonra delikler Ø9 mm matkap ile delinir ve montaj malze-meleri içinde bulunan plastik dübeller bu deliklere çakılır.

4.  Askı kancaları mevcut vidalar ile duvara sağlam bir şekilde tespit edilir.

5. Elektrikli Panel Konvektörün arka yüzünün alt eteği, askı kancasındaki plastik alt yataklara oturtulur.
6. Daha sonra askı kancasının yayı esnetilerek tırnaklı uç cihazın üst tarafındaki askı uç kilit plastiği sabitleme yuvalarından geçirilir ve yaylı parçalar bırakıldığında panel konvektör duvara sabitlenmiş olur.
Not: Herhangi bir nedenle Elektrikli Panel Konvektör yerinden çıkarılmak istendiğinde, yaylı kısımlar esnetilerek yarıktan geri çekilir ve cihaz öne doğru yatırılır. Daha sonra tutularak yerinden alınır.

Yaptığımız deney ve çalışmalarda, sürekli enerji çekişi yapan cihazlara oranla  % 30'e varan enerji tasarrufu sağlamanın mümkün olduğu görüldü. Bunun için doğru ısıtıcı seçimi, ortamda izolasyon sağlanması, ortam sıcaklığının çok yüksek ayarlanmaması gibi tercihlere dikkat edilmesi yeterlidir.

Aşağıdaki kontrolleri uygulayın:


a) Cihaz hava akımının olduğu bir yere monte edilmiştir. 
b) Sıcaklık ayarı değiştirilmemiş veya en yüksek ayar seçilmiş olabilir. 
c) Seçilen ısıtıcının kapasitesi ısıtılacak mekân için yetersizdir.

Elektronik ısıtıcılarda elektrik şebekesinde beklenmedik bir durum meydana gelmiş olabilir. Evinizin elektrik tesisatını kontrol edebilecek uzman bir kişi tarafından yardım almanız gerekmektedir. Bu durumla sık sık karşılaşıyorsanız, enerji dağıtım şirketinden şebeke gücü hakkında bilgi alınız.

Merak etmeyin, bu normal bir durumdur ve 5 dakikadan fazla sürmeyecektir. Isıtıcıyı ilk kez çalıştırdığınızda, odanın iyice havalandırılmasını sağlayın.

Isıtıcıları kapı, pencere gibi açıklıkların yakınına yerleştirmekten kaçının. Isının daha iyi dağılması ve odanın bir yanı sıcakken diğer yanının soğuk kalmasının engellenmesi için, bir odada 1 adet 2000 Watt’lık ısıtıcı yerine 2 adet 1000 Watt’lık ısıtıcı kullanmanız daha faydalı olacaktır. Eğer ısıtıcınızı plastik ayaklar ile kullanacaksanız odanızda homojen ısı dağılımı açısından merkezi ve korunaklı bir bölgede ısıtıcınızı konumlandırınız.

Hayır. Isıtıcılarımızın üstünde çamaşır veya diğer malzemeler kesinlikle kurutulmamalıdır. Bu tür uygulamalar ısıtıcınızın arızalanmasına sebep olabileceği gibi garanti koşullarının da geçersiz kalmasına sebep olmaktadır.

Bu durum, ortamdaki hava kalitesinin kötü olması, sigara dumanı vb.bulunması gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Odanın iyice havalandırılmasını ve havanın temiz olmasını sağlayın. Isıtıcının altındaki ızgaralar ve ön panel düzenli olarak elektrik süpürgesiyle temizlenmelidir. Isıtıcının gövdesi nemli bir bezle silinebilir; aşındırıcı deterjanlar ve temizlik maddeleri kullanılmamalıdır. Bu işlem sırasında ısıtıcınızın kapalı ve soğuk olmasına dikkat edin.

Footer
Elektrikli Isıtıcı, Panel Radyatör, Dekoratif Radyatör

1976’dan bu yana konforlu ve daha akıllı ısıtma çözümleri sunmak için çalışıyoruz.

ivigo ugulaması ile ivigo cihazlarınıza her yerden erişebilir ve yönetebilirsiniz. ivigo ugulaması ile ivigo cihazlarınıza her yerden erişebilir ve yönetebilirsiniz.