Solaris Profesyonel Konvektör Isıtıcı

Akıllı Başlama Özelliği

Bu özellik sadece haftalık programlamada kullanılır. Bu özellik devredeyken, ayarlanan otomatik açılma saati yaklaştığında, cihazınız, ortam sıcaklığı ile hedeflenen sıcaklık arasındaki farka göre değişken sürede erken ısıtmaya başlar. Yani bu özellik, ortam sıcaklığının ayarlanan saatte, ayarlanan sıcaklık değerinde olmasını sağlar.

Enerji Tüketim Takibi

Bu özellik, cihaz rezistansının ne kadar süre (saat) çalıştığını gösterir. Bu bilgiye ulaşabilmek için menü tuşuna yaklaşık 6 sn. boyunca basılması yeterlidir. Ekranda yanıp sönen değer, rezistansın toplam çalışma saatini gösterir.  Bu değer kullanılarak yaklaşık olarak cihazın enerji tüketimi hesaplanabilir.

Enerji Tüketim Miktarı (kWatt/saat) = Ekrandaki Değer x Cihaz Gücü (Watt) / 1000

Günlük ve Haftalık Programlama

Günlük ve haftalık olmak üzere iki programlama tipi vardır. Aynı anda sadece biri aktif olabilir. Cihaz ilk defa açıldığında veya değiştirilmedi ise günlük programlama aktif olarak açılır. Günlük program cihazı istenilen süre sonunda kapatmak veya açmak için kullanılır. Haftalık program ise istenilen saatlere istenilen sıcaklık değerlerini kurmak için kullanılır. Isıtması istenilen zamanlar için yüksek sıcaklık ısıtmanın istenmediği zamanlar için düşük sıcaklıklar kurularak enerji tüketimi optimize edilebilir.

Hafta içi ve hafta sonu olarak 2 ayrı program ayarlanabilir. Hafta içi ve hafta sonu için 6 + 6 olmak üzere 12 farklı saat için sıcaklık ayarı yapılabilir.

Konvektör ısıtıcılar ambalajında bulunan plastik ayaklar ile dilediğiniz her yerde ayaklı olarak, isterseniz de opsiyonel olarak sunulan duvar askı aparatları ile duvara sabitleyerek kullanılabilir.

Model seçim tablosunda, dış ortam sıcaklığı 8-10 derece alınmıştır. Isı gereksinimi dış alanın sıcaklık derecesine, odanın ısı yalıtımına, kapı açma/kapama sayısı gibi faktörlere bağlıdır. Tablodaki değerler ortalama şartlar için geçerlidir bu sebeple ısıtıcının gücünü hesaplarken belirtilen faktörler dikkate alınmalıdır.

1000, 2000 ve 2500 wattlık alternatifleri bulunan Solaris Konvektör Isıtıcıların tüm modelleri; şık tasarım, güçlü ısıtma avantajının yanısıra ister portatif ister sabit olarak kullanma imkanı veren tüm aparatları dahil olarak satılmaktadır.

Elektrikli Konvektör Isıtıcıların ön kapak ve gövdesi soğuk şekil vermeye uygun sacdan üretilmiştir. Cihaz, içerisine yerleştirilen rezistans üzerindeki kanatçıklarla ısınma sağlar. Gövdenin alt eteğinde bulunan kanallardan giren soğuk hava rezistansın ısınan kanatları arasından geçerek ön kapak üzerindeki hava kanallarından sıcak hava olarak dışarı çıkar. Bu şekilde dolaşan hava doğal bir ısı taşınımı yaparak bulunduğu ortamı ısıtır.

Isıtıcılarda kullanılan boya içerisinde insan sağlığına zararlı hiçbir kimyasal madde bulunmamaktadır.

Solaris Elektrikli Konvektör Isıtıcılar

Tip

Profesyonel Elektrikli

Konvektör Isıtıcı

KIP4550P10

KIP4570P20

KIP4570P25

Yükseklik mm

450

450

450

Uzunluk mm

500

700

700

Derinlik mm

80

80

80

Ağırlık kg

4,6

5,8

5,8

Elektrik Gücü W

910-1085

1825-2150

2300-2700

Gerilim V

220-240

220-240

220-240

Akım A

4,3

8,7

10,9

Frekans Hz

50-60

50-60

50-60

Elektronik Oda Sıcaklık Kontrolü

Standart

Standart

Standart

Açma / Kapama Anahtarı

Standart

Standart

Standart

Kablo Boyu m

1.5

1.5

1.5

Koruma Sınıfı

I

I

I

Aşırı Sıcaklık Koruma Termostatı

Standart

Standart

Standart

Mekanik Termostat Kontrolü

-

-

-

Güç Sarfiyat Göstergesi

Var

Var

Var

Ortam Sıcaklığı Göstergesi

Var

Var

Var

Günlük Programlama

Var

Var

Var

Haftalık Programlama

Var

Var

Var

Akıllı Başlama (Adaptive Start)

Standart

Standart

Standart

Enerji Tüketim Takibi

Standart

Standart

Standart

Plastik Ayaklar

Standart

Standart

Standart

Duvar Askı Aparatları

Opsiyonel

Opsiyonel

Opsiyonel

Renk

Beyaz

Beyaz

Beyaz

 

Standart

:

TS EN 60335-2-30:2009 - TS EN 60335-1:2012

Malzeme Yapısı

:

Soğuk Haddelenmiş Sac Gövde: 0.80 mm, Çerçeve: 1.00 mm.

Yüzey İşlemi

:

Radyatörünüz modern tesislerimizde el değmeden ısıya dayanıklı elektrostatik toz boya ile kaplanarak 200°C de fırınlanmıştır.

Renk

:

RAL9016 (Standart)

Isıtıcı Grubu

:

Krom/Nikel Rezistans ve konvektörler

Kalite Belgeleri

:

CE, ECODESIGN, TS EN ISO 9001:2015

Yükseklik

:

450 mm

Uzunluk

:

500-700 mm

Güvenlik​

:

Fonksiyonel test, topraklama, elektrik dayanım, kaçak akım testlerinden geçirilmektedir.

Garanti

:

2 Yıl

Profesyonel Elektrikli Konvektör Isıtıcı

Gerçek Zaman Saati

Cihaz fişte takılı kaldığı süre boyunca anahtardan kapalı olsa bile ayarlanan saati unutmaz. Cihazın fişten çekilmesinin veya elektrik kesintisi ardından 6 saat sonra saati unutur.

 

Enerji Tüketim Takibi

Bu özellik, cihaz rezistansının ne kadar süre (saat) çalıştığını gösterir. Bu bilgiye ulaşabilmek için menü tuşuna yaklaşık 6 sn. boyunca basılması yeterlidir. Ekranda yanıp sönen değer, rezistansın toplam çalışma saatini gösterir.  Bu değer kullanılarak yaklaşık olarak cihazın enerji tüketimi hesaplanabilir.

Enerji Tüketim Miktarı (kWatt/saat) = Ekrandaki Değer x Cihaz Gücü (Watt) / 1000

 

Programlama Tipleri

Günlük ve haftalık olmak üzere iki programlama tipi vardır. Aynı anda sadece biri aktif olabilir. Günlük program cihazı istenilen süre sonunda kapatmak veya açmak için kullanılır. Haftalık program ise istenilen saatlere istenilen sıcaklık değerlerini kurmak için kullanılır. Isıtması istenilen zamanlar için yüksek sıcaklık ısıtmanın istenmediği zamanlar için düşük sıcaklıklar kurularak enerji tüketimi optimize edilebilir.

 

Günlük Programlama

Cihaz ilk defa açıldığında veya değiştirilmedi ise günlük programlama aktif olarak açılır. Günlük programlama cihaz açık ise kapatmak için, kapalı ise açmak için programlanabilir. Bu moda geçmek için menü  ve saat                     tuşlarına aynı anda yaklaşık 3 sn. boyunca basılmalıdır.  Bu mod aktif olduğunda ekranda “00 of” görülür. Saat tuşuna  basılı tutularak kaç saat sonra kapatılması isteniyor ise ayarlanır. Bu mod aktif iken cihaz kapatıldığında ekranda “00 on” görülür. Saat tuşuna  basılı tutularak kaç saat sonra açılması isteniyor ise ayarlanır.

 

Haftalık Programlama

Hafta içi ve hafta sonu olarak 2 ayrı program ayarlanabilir. Bu mod cihazı, ayarlanan saatlerde, istenilen sıcaklıklara kurmak için kullanılır. Hafta içi ve hafta sonu için 6 + 6 olmak üzere 12 farklı saat için sıcaklık ayarı yapılabilir. Bu moda geçmek için menü  ve 24/7 tuşlarına  aynı anda yaklaşık 3 sn. boyunca basılmalıdır.  Bu mod aktif olduğunda ekranda gerçek saat ve hangi günde olduğu görülür. Bir sonraki program saatini ve set sıcaklığı görebilmek için saat 

 veya 24/7 tuşlarından  birine basılabilir. Bir sonraki program ekranda 3 sn. boyunca yanıp sönerek görülür. Cihaz kapalı durumda iken haftalık program çalışmaya devam eder fakat ısıtma işlemi yapmaz. Haftalık program aktifken hedef sıcaklık manuel olarak değiştirilebilir. Bir sonraki program saati geldiğinde manuel değer unutularak hedef sıcaklık o programa göre tekrar güncellenir. Haftalık program kullanılmak istenmiyor ise günlük programlama moduna geçirilmelidir.

 

Haftalık Programlama Ayarı

Cihaz yandaki anahtardan kapatılır. 24/7  tuşuna basılı tutularak anahtar açılır. Cihaz ekranında yaklaşık 6 sn. boyunca “hPro” görülür. Sonra hafta içi programının ilk program saati, hafta içi günleri ve kurulmak istenilen derecenin yanıp söndüğü görülür. Bu durumda artı  ve eksi  tuşları ile bu saat için istenilen sıcaklık değeri ayarlanır. Program saatini değiştirmek için saat tuşuna  basılır ve program saatinin yanıp sönmeye başladığı görülür. Bu durumda artı  ve eksi  tuşları ile program saati değiştirilebilir. Saat değiştirilirken bir önceki program saatinin önüne geçilmesi ve bir sonraki program saatinin geçilmesi engellenmiştir. Sıcaklık set değeri ile program saati arasında geçiş yapmak için saat tuşu  kullanılır. Bir sonraki program saatini ayarlamak için 24/7 tuşuna basılır. Bu işlem 5 kez daha tekrarlanır. Tekrar 24/7 tuşuna  basıldığında hafta içi günleri yerine hafta sonu günleri ekranda görülür. Aynı şekilde 6 farklı saat için hafta sonu günleri de programlanır. Son ayardan sonra 24/7  tuşuna tekrar basıldığında cihaz otomatik yeniden açılır ve normal çalışma ekranı görülür. Haftalık programın doğru çalışabilmesi için ekranda görülen gerçek saatin doğru olmasına özen gösterin.

 

Saat Ayarı

Cihaz yandaki anahtardan kapatılır. Saat tuşuna  basılı tutularak anahtar açılır. Cihaz ekranında yaklaşık 6 sn. boyunca “tSEt” görülür. Ardından saatin yanıp söndüğü görülür. Bu durumda artı  ve eksi  tuşları ile saat ayarlanır. Saat tuşuna  tekrar basıldığında bu sefer dakikanın yanıp söndüğü görülür. Artı  ve eksi  tuşları ile dakika da ayarlanır. Tekrar saat tuşuna basılır ve ekranda haftanın günlerinin yanıp söndüğü görülür. Yine artı

 ve eksi  tuşları ile gün ayarlanır.  Saat tuşuna  basıldıkça saat, dakika ve günler arasında geçiş yapar. Kaydedip çıkmak için 3 sn. boyunca on/off  tuşuna basılmalıdır. Sonrasında cihazın normal çalışmasına devam ettiği görülür.

 

Akıllı Başlama Özelliği (Adaptive Start)

Bu özellik sadece haftalık programlamada kullanılır. Cihaz bu ayar yapılmaksızın otomatik açılmaya ayarlandığında, ayarlanan program saati geldiğinde, devreye girer ve ortamı ısıtmaya başlar. Fakat cihazın ayarlanan dereceye ulaşması belli bir süreyi bulacaktır. Bu da kullanıcı için ısınmada gecikmeden kaynaklı konforsuz bir durum oluşturur. Akıllı başlama özelliği bunun önüne geçmek için kullanılır. Bu özellik devredeyken, ayarlanan otomatik açılma saati yaklaştığında, cihazınız, ortam sıcaklığı ile hedeflenen sıcaklık arasındaki farka göre değişken sürede erken ısıtmaya başlar. Yani bu özellik, ortam sıcaklığının ayarlanan saatte ayarlanan sıcaklık değerinde olmasını sağlar. (Akıllı Başlama Özelliği, program saatinde ortamın ayarlanan derece olmasını garanti edemez. Çünkü cihazın bulunduğu ortamın ısı yalıtımı, kapı pencerenin açık kalması, ortamın çok büyük olması ve ısı kaçakları gibi pratikte ısıtmayı güçleştiren birçok etken vardır.)

 

Bu özelliğin maksimum düzeyde doğru çalışabilmesi için aşağıdakilere dikkat edilmelidir:

1. Cihaz gücünü bulunduğu ortamın alanına göre uygun seçmek, 2. Kapı ve pencereleri kapalı tutmak ve varsa diğer kaçakları engellemek, 3. Bulunduğu ortamda ısı yalıtımı olmasını sağlamak, 4. Adaptif başlama parametrelerini doğru ayarlamak.

Fabrika çıkış değerleri: “P 01” : 20 dk ve “P 02”: 5 saattir. Bu özelliği kapatmak için bu parametrelerden en az biri 0 olarak ayarlanmalıdır.

 

Akıllı Başlama Parametreleri

Bu özelliğin iki parametresi vardır. İlk parametre derece başına erken açılma süresidir. (Bu değer “P 01” parametresi ile ayarlanır.) Bu süre dakika cinsindendir. 0 ile 40 dakika arasında ayarlanabilir. Yani cihaz şu anki ortam sıcaklığı ile hedeflenen sıcaklık arasındaki farkı bu parametre değeriyle çarparak ne kadar süre önce ısıtmaya başlaması gerektiğini hesaplar. Örneğin cihaz haftalık programda saat 09.00’da, 23 derece olarak çalışmaya ayarlı olsun. Ortam sıcaklığı da 19 derece olsun. Bu parametrede derece başına 20 dakika olarak ayarlı olsun. Cihazın ne zaman ısıtmaya başlayacağı şu formül ile hesaplanır.

Isıtma Zamanı = Program Saati – (Hedef Sıcaklık- Anlık Sıcaklık) x Parametre Değeri  =  09:00 – (23 – 19) x 20 = 09:00 – 80 dk. (1 saat 20 dk.)

Isıtmaya başlama zamanı= 07:40 olur.  Yani cihaz 80 dakika (1 saat 20 dk.) erken ısıtmaya başlar.

 

Cihaz açık ve akıllı başlama devrede iken, cihaz bu özellikten dolayı erken ısıtmaya başlar ise artı  veya eksi  tuşlarına basıldığında 3 sn. boyunca ekranda “A 23” görülür. Buradaki 23 ayarlanan hedef sıcaklık değeri ne ise o değer olacaktır.

Cihaz erken başlamada değilken artı  veya eksi  tuşlarına basılırsa bu sefer ekranda sadece “23” görülür.

 

Diğer parametre ise erken başlama süresine sınır koymak içindir. Yani yukarıda hesaplanan erken başlama süresi bu parametre değerini aşsa bile cihaz bu parametre ile ayarlanan saatten daha erken ısıtmaya başlamaz. (Bu değer “P 02” parametresi ile ayarlanır.) Bu parametre değeri saat cinsindendir. 0 ile 5 saat arasında ayarlanabilir.

 

Akıllı Başlama Parametre Ayarı (“P 01” ve “P 02”)

Cihaz yandaki anahtardan kapatılır. Menü tuşuna  basılı tutularak anahtar açılır. Cihaz ekranında yaklaşık 6 sn. boyunca “ASEt” görülür. Ardından ekranda “P 01” yanıp söndüğü görülür. artı  ve eksi  tuşları ile diğer parametreye (”P 02”) geçilebilir. İstenilen parametrenin değerini değiştirmek için menü tuşuna  basılır. Ardından ekranda parametre değeri görünür,  artı  ve eksi  tuşlarıyla istenilen değer ayarlanır. Tekrar menü tuşuna  basılırsa parametre değiştirme işlemi tekrar yapılabilir. Ayarları kaydedip çıkmak için 3 sn. boyunca on/off tuşuna  basılmalıdır. Sonrasında cihazın normal çalışmasına devam ettiği görülür.

Garanti

1. Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır.


2. Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garanti kapsamındadır.


3. Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. Malın arızasının 15 gün içerisinde giderilememesi halinde imalatçı imalatçı-üretici veya ithalatçı malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.


4. Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.


5. Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın;
- Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,
- Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,
- Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla satıcısı, bayii, acentesi temsilciliği ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamiri mümkün bulunmadığının belirlenmesi, durumlarında tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranda bedel indirimi talep edebilir.


6. Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.


7. Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurulabilir.

 

TS EN 60335-2-30: 2011 A11: 2012

Müşteri Destek Hattı 444 5 427

Footer
Elektrikli Isıtıcı, Panel Radyatör, Dekoratif Radyatör

1976’dan bu yana konforlu ve daha akıllı ısıtma çözümleri sunmak için çalışıyoruz.

ivigo ugulaması ile ivigo cihazlarınıza her yerden erişebilir ve yönetebilirsiniz. ivigo ugulaması ile ivigo cihazlarınıza her yerden erişebilir ve yönetebilirsiniz.